Úvodní stránka » Aktuality » Kde jsme vystupovali v roce 2016?

Nelidské podmínky a stejně zpívámeKde jsme vystupovali v roce 2016?

V roce 2016 jsme rozhodně nelenili. Podmínky pro koncerty byly leckdy skoro až nelidské, zpívali jsme na zemi i pod zemí, zpívali jsme ve větru, dešti, mrazu i horku. Zpívali jsme ráno, v poledne, večer i v noci.

Měli jsme totiž nepočítaně zkoušek a celkem 36 vystoupení:

  • 21 koncertů pro seniory
  • 3 vystoupení v nemocnicích
  • 2 speciální vystoupení pro děti
  • 2 koncerty zde pro veřejnost – v rámci Noci kostelů a Tříkrálový koncert
  • Dále jsme vystupovali na tradičním festivalu v Praze na Bílé hoře (White Mountain Jam), který letos Jamie založil, zvládli jsme i tradiční vystoupení na Dni země v kostele sv. Salvátora, na vzpomínkovém večeru spisovatele Svatopluka Hrnčíře, tatínka Lenky Vybíralové, vystupovali jsme dokonce i pro osadní výbor obce Kamenice-Ládví, protekčně na svatbě Blatouchova syna, poprvé v Městské knihovně na Mariánském náměstí hned vedle sloupu s knihami a na vernisáži významného malíře a elektrikáře Daniela Karla Doležala.
  • K tomu všemu přičtěte ještě 3 víkendová soustředění, jedno týdenní letní soustředění, společné pečení perníčků a cukroví, a nepočítaně prodloužených večerů s dodržováním pitného režimu a s přesahem k filozofickým a existenciálním tématům.
  • Strávili jsme spolu opravdu hodně času a strávili jsme ho spolu opravdu rádi.


Vánoční koncertNejkrásněji atmosféru sboru ale vystihl děkovný dopis z jednoho domova seniorů, kde jsme vystupovali:

"...Během Vašeho vystoupení se klienti vrátili do časů, kdy byli plni síly. Když klienti po vystoupení začali odcházet, zapomněli, že mají kompenzační pomůcky..." Když si to uvědomili, byli už uprostřed cesty na pokoj, čímž personálu připravili poměrně dobrodružnou směnu.

Když k tomu připočtete, že všechno bylo potřeba navíc nacvičit, že to všichni musejí stíhat s prací a rodinou a že jsou u toho všichni ještě veselí, máme se čím pochlubit: Přehled vystoupení v roce 2016