Úvodní stránka » Koncerty » Jarní koncert pro děti a seniory ve školce Radotin

Jarní koncert pro děti ze školky Radotín a jejich prarodiče

2011 Květen Radotín - Prší prší.JPG (normální)Ve čtvrtek 19. května 2011 jsme vyzkoušeli nový typ vystoupení. Paní učitelka ze školky v Radotíně si moc přála, abychom tam přišli se sborem zazpívat. Jitka, která s ní je v kontaktu, jí ale řekla, že zpíváme hlavně pro seniory nebo pro lidi, kteří se na běžné koncerty nedostanou. A tak vznikla báječná myšlenka - uspořádat koncert s dětmi, na který by přišli i jejich prarodiče.

Vystoupení mělo tři části - v první části předvedly děti mateřské školky pásmo lidových říkadel. Měly to moc krásně nacvičené a všem se to líbilo. Po tak těžké konkurenci jsme nastoupili my. Publikum ale bylo výborné, takže se nám zpívalo dobře. Jak to šlo, zapojovali jsme do písniček i děti - pomáhaly nám rozjíždět lokomotivu při písničce o vlaku, dělaly zvukomalebný déšť, rozvířili vítr, aby se při písničce o podvlíkačkách mohly dobře prosušit... prostě to bylo moc příjemné a i dost veselé. Na závěr jsme si tradičně dali sérii lidovek, během níž se roztančili i prarodiče dětí.

Jen jeden manželský pár prarodičů bude asi řešit složitou manželskou situaci. Více k tomu napsal náš zpěvák a sbormistr Honzík:

"Jak jsem včera šel na vlak, míjel jsem rodinu z obecenstva, ve které byl dědeček, co tančil s Danielou (členka sboru). A zřejmě babička zrovna komentovala: No já jsem dědovi říkala, že můžeme chodit do těch tanečních pro starší. Ale to on né!"

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.