Úvodní stránka » Více o nás

KDO ZPÍVÁ V NAŠEM SMÍŠENÉM PĚVECKÉM SBORU?

obr6.png (normální)

Jsme sborem skutečně smíšeným - mezi našimi členy se mísí lidé mladí i starší. U nás objevíte zkušené zpěváky i ty, kteří to teprve u nás chtějí zkusit. Mezi námi zpívají ajťáci, podnikatelé, rentiéři, zdravotní sestry, výtvarnice, dokonce jsme integrovali i učitelky :-)

Všechny nás spojuje hlavně chuť dělat společně něco, co nás těší a dokonce občas i pomáhá někomu dalšímu.

Rádi se spolu vidíme i mimo sborové akce, je nám spolu prostě dobře a zpravidla i dost veselo. Na našich vystoupeních nedbáme příliš o formálnost, důležitá je pro nás příjemná atmosféra a živý kontakt s posluchači. A když se podaří, tak i trocha humoru.

CHCETE S NÁMI ZAČÍT ZPÍVAT?

Teď zrovna je nás dost, takže nové posily nehledáme. 

Kaple sv. Václava v Thomayerově nemocnici v KrčiKDY A KDE ZKOUŠÍME?

Zkoušky máme pravidelně každý čtvrtek od 19,00 do cca 21,00 v kapli Thomayerovy nemocnice.

CO ZPÍVÁME?

Pro představu si můžete poslechnout ukázku zde. Zpíváme kratší skladbičky z klasické hudby, spirituály, populární klasiku, lidovky, židovské, africké, cikánské či maloruské písně, o vánocích koledy, prostě od všeho trochu, aby si každý přišel na své (z posluchačů i zpěváků). Druhou polovinu našich koncertů tvoří poslední roky zhudebněná pohádka. Už jsme ztvárnili Červenou Karkulku, Perníkovou chaloupku, Zlatovlásku, Hloupého Honzu, Sněhurku, Sůl nad zlato a nejnověji Popelku. 

KDE KONCERTUJEME?

Svá vystoupení připravujeme především pro ty, kteří se na běžné koncerty nemohou dostat - pro domovy důchodců, ústavy soc. péče, LDN, zkusili jsme i věznici. Vystoupení poskytujeme zdarma, peníze na provoz našeho sdružení se snažíme získat jinou cestou.

Občas máme i koncerty pro veřejnost (většinou třikrát do roka). Kromě toho zpíváme příležitostně na svatbách, křtinách, vernisážích apod. Kdyby byl zájem, zazpíváme i u rozvodu :-)

Přehled našich nedávných vystoupení najdete zde.

KDO SBOR VEDE?

Unikátností našeho sboru je to, že se o vedení skladeb střídá několik sbormistrů. Díky tomu si i sbormistři mohou sednout mezi sbor, kde rychleji vidí vlastní rezervy a daleko lépe vnímají atmosféru sboru. Navíc sbor nemusí koukat pořád na stejný obličej. Zkoušky jsou tak pestré a rychle utečou.

O vedení sboru se dělíme prakticky všichni. Každý si u nás najde svůj prostor, ve kterém je nezastupitelný. Alžběta, Ráchel, Jamie, Daniel a Elza v tuto chvíli připravují hudební program sboru. Více si o nich můžete přečíst na stránce SBORMISTŘI.

Bez pomoci ostatních by to ovšem nemohli dělat. Někdo pomáhá víc s praktickým chodem sboru, jiný má kouzlo osobnosti, takže prosvětlí naše společné okamžiky překrásnou energií. Tak jen pro představu:

CHCETE S NÁMI ZAČÍT ZPÍVAT?

Pokud jste se rozhodli po přečtení našich stránek k nám připojit, bude nejlépe, když zavoláte sbormistryni Alžbětě Skleničkové (viz. stránka Kontakty).

CHCETE, ABYCHOM U VÁS ZAZPÍVALI?

Pokud byste měli zájem o naše vystoupení, bude nejlépe, když zavoláte sbormistryni Alžbětě Hláskové (viz. stránka Kontakty) nebo se ozvete na: sdruzeni@gabrielos.cz

CO DĚLÁME O VÍKENDECH A V LÉTĚ?

O prázdninách a občas i o víkendech (asi 4x do roka) pořádáme soustředění, kde se ještě intenzivněji věnujeme nácviku repertoáru. Naše soustředění jsou opravdu téměř maratonem, pracovní nasazení (a to dobrovolně) je vysoké. Proto se pak snažíme najít chvilku času na rekreaci - trošku výletujeme (i když naše výlety bývají většinou spojeny rovnou s koncertem), v létě se koupeme, hrajeme hry s Broučky, sportujeme, učíme se novým dovednostem (step, latinskoamerické tance, břišní tance, rehabilitační cvičení, výtvarné dílny) nebo povídáme o věcech, které nás zajímají. Každý z nás nabídne ostatním vše, co umí - jsou mezi námi psycholové, speciální pedagogové, rehabilitační pracovnice, účetní, matematici a další zajímaví lidé.

Už nyní je mezi námi řada rodičů s dětmi (včetně sbormistryně) a díky pochopení našich rodin a celkem dobré organizaci našeho sboru to zvládáme docela dobře.

RÁDI BYSTE NÁS DOPROVODILI NA NĚJAKÝ HUDEBNÍ NÁSTROJ?

Většinu skladeb zpíváme bez doprovodu. Občas ale potřebujeme některé skladby doprovodit a uvítali bychom instrumentalisty. Pokud byste měli zájem s námi spolupracovat, bude nejlépe, když zavoláte sbormistryni Alžbětě Skleničkové (viz. stránka Kontakty).

U NÁS NAJDOU SVÉ MÍSTO I RŮZNĚ ZNEVÝHODNĚNÍ

Integrace těch, kteří bývají jinde znevýhodněni, je u nás možná už od začátku naší existence. Našich aktivit se účastní i rodiče s malými dětmi, osoby s omezenou pohyblivostí, nevidomí, cizinci (žijící na nějaký čas u nás), sociálně znevýhodněné osoby (např. děti v náhradní péči)...

NĚKTERÉ OSOBNOSTI NAŠEHO SBORU

Daniela - bez ní by to snad ani nešlo. Tolik pěveckého i hereckého talengu, energie, emocí, schopnosti stmelit lidi dohromady, to se jen tak nevidí.
Eva (Elza) - bez její organizace soustředění bychom se neobešli. Díky ní víme, kam máme jet, kde budeme spát a co budeme jíst. A navíc se zařadila i mezi naše sbormistry.
Ráchel - bez ní nám to jde opravdu těžko. Neskutečný talent! Připravuje skvělé písničky, na klavír zahraje všechno od klasiky až po písničky pokleslých žánrů. Její fenomenální paměť je pro obyčejné smrtelníky až frustrující...
Markéta - nenápadná opora sopránu. Pečlivě připravená. Jestli neznáte slova nějaké písničky, zeptejte se jí, určitě je zná.
Dělá že nic, ale najednou vystřihne sólo. 
Jitka - další nenápadná, ale výrazná osobnost, dlouho skrývaná sólistka a saxofonistka. Dělá že nic, ale její poznámky jsou tak trefné, že nás vždycky odbourá.
>Eva - nejnovější opora sopránu. Pečuje o to, aby Lumír věděl, co se zpívá.
Martina - překonává sama sebe. Od původního ostychu přechází již k menším sólovým rolím.
Lenka - tak bez ní by to vůbec nešlo. Vyřizuje organizaci koncertů. Když nevíme, ptáme se jí na všechno. Vede dělené zkoušky a ještě hraje krásně na housle.
Iva - než zjistíte, co potřebujete, Iva už Vám to podává. Drží náš druhý hlas. Nezkazí žádnou zábavu. A pak po ní uklidí.
Lenka - další perfekcionistka, která nám zvyšuje laťku. Navíc úžasná výtvarnice, která nám dělá dobré jméno krásnými pozvánkami a potisk CD.
Iveta - nenápadná členka sboru. Vždycky se na Vás usměje. Snaží se nás pečlivě dohonit. Nikdy nezkazí žádnou zábavu.
Dora - výrazná osobnost našeho altu, která navíc krásně hraje na housle.
Jamie - jako sbormistr je úžasný, strhující. Jako zpěvák imposantní. Jako kamarád nenapodobitelný. A teď se dokonce snaží učit česky!
Daniel - krásně snoubí roli šamana, asistenta pedagoga, pohybového mága, sólisty a intuitivního dirigenta. Nemůžete ho nezbožňovat.
Pavel - jeho schopnost využívat moderní technologie nezná mezí. Hraje báječně na akordeon, umí nás dostat do varu a báječně zpívá..
Evžen - rocker, který ovšem se stejným zápalem jde i do klasiky. Drží náš bas. Je nepostradatelnou součástí našich prodloužených večerů na soustředěních.
Petr zvaný Blatouch - díky němu jsou na místě klávesy, nástroje, připravené židle na koncert, vytáhne nás na výlet po zkoušce. Naše divačky provede při tanci v závěru našich koncertů.
Jakub - zvaný Prófa (podle své role v pohádce o Sněhurce). Nenápadný talent inteligentního komika vždy překvapí
Luděk - zvaný Lumír. Součást našeho basu, převzal nahrávání našich koncertů, abychom měli videodokumentaci.

DATABÁZE NOT, ČLENŮ A AKCÍ

Náš repertoár umisťujeme do naší databáze, která je i na internetu. Z databáze si pak každý člen může vytisknout přesně ty skladby, které právě potřebuje, u mnoha skladeb si může naposlouchat midi či nahrávky, případně interpretaci skladby na you-tube. Jedná se ovšem o interní sborový odkaz, takže členové si mohou napsat o to, jakým způsobem se k databázi dostanou. Tamtéž naleznou adresář členů a přehled našich akcí, na které se mohou členové a přátelé sboru přihlásit. Databázi pro nás v Mexiku vyrobil Pavel a já moc prosím, abyste ji využívali co nejhustěji. Databázi najdete na adrese http://www.is.gabrielos.cz