Úvodní stránka » Koncerty » Vánoční koncerty

VÁNOČNÍ KONCERTY 2011

Tak jsou za námi letošní vánoční koncerty. Ještě nás ovšem čekají koncerty Tříkrálové, tentokrát budou 3 - jeden v Domově důchodců v Sulické, P, druhý v Domově důchodců na Zahradním Městě a třetí pro veřejnost - tradiční Tříkrálový koncert v Krči. Pozvánka bude v dalším článku.

Jaké byly letošní koncerty? První se bohužel nekonal. Měl být ve školce v Radotíně, leč choroby schvátily postupně tolik členů sboru, že sestava už by byla žalostná. Dali jsme se ale do pořádku a 8. prosince se konal koncert pro seniory na Zličíně. Bylo to moc hezké setkání, senioři byli velmi vstřícní a koncert měl krásnou atmosféru, i když jsme se předem maličko báli, protože to byl první koncert s novým repertoárem.

Další koncerty pak byly v sobotu 10. prosince v Říčanech. Tradičně nás zvou do Domova pod Kavčí skalou, kde hned po vstupu cítíme, že nás tam rádi vidí, takže se tam dobře zpívá. Ani tento koncert nebyl výjimkou. Pak jsme si zazpívali v Olivově léčebně, kam se sešla říčanská veřejnost. Podle ohlasů vyšel koncert pěkně. I nám se tam zpívalo dobře, protože na rozdíl od místností v domovech důchodců měl prostor krásnou akustiku.

V neděli jsme si hned na to užili krásný koncert v Domově důchodců v Malešicích. Opět byla radost zpívat pro lidi, kteří tak otevřeně dávali najevo, že je to baví a že se jim to líbí.

Letošní závěrečný koncert byl v DPS Burešova, P-8. Po našem podzimním koncertě si obyvatelé DPS o našem vystoupení navzájem řekli a tentokrát bylo opravdu plno a čekala nás atmosféra natěšených posluchačů. Byla to takové potěšení na závěr tohoto sborového roku (již 23.!!!). Ačkoliv předvánoční shon už začínal pomalu nahlodávat naše hospodyňky, přesto jsme se na koncertě krásně uvolnili a pěkně si tam zazpívali. Podle ohlasů jedné z obyvatelek se o koncertu mluvilo v následujících dnech na všem patrech domu Usmívající se.

Dík všem zpěvákům, že se nenechali lapit do tenat předvánoční nervozity a věnovali svůj čas našim posluchačům! Udělali tak radost jim, ale i sobě...

Tak krásné Vánoce všem, ať si užijete trochu klidu a radosti a nenecháte se zahltit shonem!

Alžběta Hlásková